Zlatá 1/25 oz investičná minca Český lev 2018 stand

Zlatá 1/25 oz investičná minca Český lev 2018 stand

Stav skladu
Skladom
Emisný náklad
9500 ks
Cena
136,50 €
oslobodené od DPH

Produkt si môžete zakúpiť aj priamo v predajniach Českej mincovne

Na produkt nie je možné uplatniť zľavový poukaz.
Orientačná výkupná cena produktu je 126,95 €. Výkup prebieha podľa pravidiel výkupu.

Produkt z výkupu v bezchybnom stave

Zlaté mince nie sú len výsadou numizmatikov - ich kúzlu prepadá čoraz viac investorov. Práve im je určený rad investičných mincí Českej mincovne, ktoré vychádzajú v zahraničnej licencii a spĺňajú štandardy univerzálne akceptované na celom svete. Najmenší „Český lev" je investorom dostupný s hmotnosťou 1/25 trojskej unce.

„Žltý kov" diverzifikuje riziko, je nenahraditeľným uchovávateľom hodnoty, je oslobodený od DPH a ponúka zaujímavé zhodnotenie. Investovanie do pamätných mincí je ideálnym riešením pre toho, kto chce svoje finančné prostriedky uložiť do drahých kovov, ale navyše chce vlastniť tiež niečo, čo má svoju zberateľskú cenu. Stále viac sa však rozširuje skupina investorov, ktorí mince vyhľadávajú najmä pre ich vysokú likviditu a jednoduchú obchodovateľnosť a nechcú priplácať za pridanú numizmatickú hodnotu. Preto Česká mincovňa prišla s radom rýdzo investičných mincí vydávaných v zahraničnej licencii, ktoré sú prvými svojho druhu razenými v Českej republike.

To, že pri nákupe investičných mincí nepriplácate za zberateľskú a umeleckú hodnotu, však ešte neznamená, že nimi nemôžu disponovať. Výtvarný návrh „Českého leva" je dielom svetoznámeho umelca Jaroslava Bejvla - ten však vo veku 75 rokov zomrel a svoje dielo nestihol dokončiť. Na jeho prácu preto nadviazal nadaný medailér Asamat Baltaev, DiS. Reverznej strane ich mince dominuje netradične spracovaný dvojchvostý lev, ktorý stráži ďalšie atribúty českej štátnosti - svätováclavskú korunu a svätováclavskú orlicu. Averzná strana mince nesie lipovú ratolesť a nevyhnutné náležitosti ostrova Niue, ktorý poskytuje zahraničnú licenciu na vydávanie mincí Českej mincovne - portrét a meno kráľovnej Alžbety II., rok emisie 2018 a nominálnu hodnotu 5 DOLLARS (NZD). 

Nízka hmotnosť zlatých investičných mincí - samotná jedna dvadsaťpätinu trojskej unce - umožňuje jednoducho regulovať, koľko finančných prostriedkov do nich uložíte. Čím sú mince Český lev výnimočné?

Špecifikácia

Číslo
75371-610
Číslovaná emisia
Nie
Certifikát
Nie
Materiál
Zlato
Rýdzosť
999.9 / 1000
Hmotnosť
1,24 g
Priemer
13 mm
Balenie
puzdro
Balenie kapsule
Áno
Česká mincovna
Loading...