Svadobný toliar 2022 s venovaním proof

Svadobný toliar 2022 s venovaním proof

Stav skladu
Vypredané
Dátum emisie
2022

Produkt si môžete zakúpiť aj priamo v predajniach Českej mincovne

Na produkt nie je možné uplatniť zľavový poukaz.

Popis

Premýšľate o vkusnom a hodnotnom darčeku pre novomanželov? Presne taký je strieborný svadobný toliar Českej mincovne, ktorý sa vďaka vyrytému venovaniu stane jediným originálom na svete.

Svadobné zvyky mnohých národov sú spojené s mincami. Najskôr ste už počuli, že nevesta by vo svoj veľký deň mala mať u seba
niečo staré, niečo nové, niečo požičané a niečo modré. Táto tradícia, ktorá vychádza zo starej anglickej rýmovačky, má však ešte piatu časť, na ktorú sa zabúda – strieborný peniaz, ktorý si má nevesta vložiť do topánky, aby sa jej nová rodina dočkala šťastia, bohatstva a prosperity. (Something old, something new, something borrowed, something blue, and a silver sixpence in her shoe.) Mince sú navyše – rovnako ako hlavný atribút dnešných svadieb v podobe prstienkov – guľaté, a tak symbolizujú nekonečno.

Výtvarný návrh svadobného toliara pre rok
2022 pripravila medailérka Lenka Nebeská, DiS. Na averznú stranu umiestnila nápis SVATEBNÍ TOLAR 2022 a dve dvojice sŕdc prepojených osičkami, medzi ktorými sa prepletá ozdobná stužka. Stužka pretkaná kvetinami sa objavuje tiež na reverznej strane toliara, kde vymedzuje priestor na vyrytie textu podľa vášho priania. Na medailu, ktorá obsiahne maximálne 4 riadky textu po 15 znakoch vrátane medzier, je možné vyryť napríklad mená novomanželov a dátum svadby či srdečné venovanie.

Srdečné venovanie môžete vpísať aj do certifikátu pravosti, ktorý je súčasťou
elegantného balenia.

Špecifikácia

Číslo
31670-721
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
Lenka Nebeská, DiS.
Autor reverzu
Lenka Nebeská, DiS.
Číslovaná emisia
Nie
Certifikát
Áno
Rýdzosť
999 / 1000
Hmotnosť
29 g
Priemer
40 mm
Balenie
Bílý papírový box
Balenie kapsule
Áno
Česká mincovna
Loading...