Strieborné náušnice - Strom života

Strieborné náušnice - Strom života

Stav skladu
Skladom
Dátum emisie
august 2020
Cena
73,00 €
vrátane DPH

Produkt si môžete zakúpiť aj priamo v predajniach Českej mincovne

Na produkt nie je možné uplatniť zľavový poukaz.

Popis

Česká mincovňa - to nie sú len mince a medaily. V našej ponuke nájdete aj šperky, ktoré elegantne doplnia  vašu garderóbu alebo poslúži ako vkusný darček.

Dvojica strieborných náušníc nesie motív stromu života.

Stromy nám dávajú kyslík, ktorý dýchame, ovocie, ktoré nás posilní, drevo, ktoré nás zahreje, a v neposlednom rade sú potechou pre oko i dušu. Rovnako ako zdravý strom každý z nás by mal mať hlboké korene, silný kmeň a bohatú korunu. Niet divu, že stromy patria k najuctievanejším symbolom na svete a že významné stromy nájdeme vo väčšine svetových kultúr. Napríklad Biblia rozpráva o strome poznania - jabloni, ktorá bola symbolom nepoškvrneného ľudstva a ktorej zakázané ovocie okúsila Eva. Čínska mytológia hovorí pre zmenu o broskyni - jej korene stráži drak, korunu ochraňuje fénix a jediný plod, ktorý sa urodí každých tritisíc rokov, zabezpečí človeku nesmrteľnosť. V severských ságach potom nájdeme Yggdrasil - jaseň, ktorý prerastá všetkými rovinami existencie a predstavuje samotný vesmír. Či už je ich význam náboženský, filozofický či folklórny, všetky tieto stromy sú vyjadrením prastarého konceptu „stromu života“, ktorý symbolizuje jednotu a vzájomné prepojenie všetkého stvorenia.

Dizajnérka Ludmila Kracíková, DiS., sa pri navrhovaní náušníc inšpirovala tradičným vyobrazením stromu života v kruhovej kompozícii, pričom prepletajúce sa konáre majú tvar srdca.

Náušnice sú uložené do darčekovej škatuľky a opatrené certifikátom pravosti, ktorý dosvedčuje rýdzosť použitého striebra. Trpíte alergiou na striebro? Nič sa nedeje. Náušnice sú totiž pokovované ródiom, ktoré je hypoalergénne. Ródium zároveň zabraňuje oxidácii striebra a černeniu vašich šperkov.

Motív stromu života nájdete aj na striebornom náhrdelníku Českej mincovne.

Špecifikácia

Číslo
31560-719
Autor averzu
Ludmila Kracíková, DiS.
Autor reverzu
Ludmila Kracíková, DiS.
Číslovaná emisia
Nie
Certifikát
Áno
Materiál
Striebro
Rýdzosť
925 / 1000
Hmotnosť
2,6 g
Priemer
16 mm
Balenie
papírová etue
Česká mincovna
Loading...