Strieborná uncová investičná minca Treasures of the Gulf - The Horse 2024 proof

Strieborná uncová investičná minca Treasures of the Gulf - The Horse 2024 proof

Stav skladu
Skladom
Dátum emisie
apríl 2024
Emisný náklad
9000 ks
Cena
60,00 €
vrátane DPH

Produkt si môžete zakúpiť aj priamo v predajniach Českej mincovne

Na produkt nie je možné uplatniť zľavový poukaz.

Popis

Rad investičných mincí s názvom „Treasures of the Gulf“ – t. j. „Poklady Zálivu“ – vznikla pre zákazníkov Českej mincovne na Strednom východe, ale osloví každého, kto chce ozvláštniť svoje portfólio. Hmotnosť striebornej mince s motívom arabského koňa a s ročníkom 2024 je jedna trojská unca.

V nemilosrdných púšťach Arábie kone po stáročia slúžili ako nenahraditeľní sprievodcovia pri nekonečnom putovaní pustou krajinou. Ľudia púšte si svojich verných priateľov cenili nadovšetko a v miestach, kde je núdza o každučkú kvapku vody, ich tisíce rokov chovali bez primiešania jedinej kvapky cudzej krvi. Tak vzniklo najušľachtilejšie plemeno sveta – arabský kôň, ktorý je vytrvalý, skromný a tvrdý, a predsa rýchly, elegantný a citlivý. Vyniká tajuplnou krásou, ktorá ako by vypadla z Rozprávok tisíc a jednej noci…

Reverzná strana mince, ktorá je dielom medailéra Asamata Baltaeva, DiS., predkladá dynamické vyobrazenie arabského koňa. Doplnkovým motívom je moslimský polmesiac, do ktorého je ozdobným arabským písmom zakomponované slovo ODKAZ. Averzná strana potom nesie arabsko-anglický opis POKLADY ZÁLIVU a ďalšie dve typické zvieratá Stredného východu – sokola a oryxa arabského. Pretože mince Českej mincovne vychádzajú v zahraničnej licencii ostrova Niue, nesú na averze ešte jeho štátny znak, nominálnu hodnotu 2 DOLLARS (NZD) a rok emisie 2024.

Investujte múdro a štýlovo! V našej ponuke nájdete aj ďalšie varianty investičnej mince s motívom arabského koňa vyrobené zo zlata. To vám umožní jednoducho regulovať, koľko finančných prostriedkov uložíte do drahých kovov.

Špecifikácia

Číslo
76455-751
Nominálna hodnota
2 NZD
Autor averzu
Asamat Baltaev, DiS.
Autor reverzu
Asamat Baltaev, DiS.
Číslovaná emisia
Nie
Certifikát
Nie
Materiál
Striebro
Rýdzosť
999 / 1000
Hmotnosť
31,1 g
Priemer
37 mm
Balenie
puzdro
Balenie kapsule
Áno
Česká mincovna
Loading...