Strieborná uncová investičná minca Český lev 2023 s hologramom proof

Strieborná uncová investičná minca Český lev 2023 s hologramom proof

Stav skladu
Skladom
Dátum emisie
september 2023
Emisný náklad
10000 ks
Cena
83,00 €
vrátane DPH

Produkt si môžete zakúpiť aj priamo v predajniach Českej mincovne

Na produkt nie je možné uplatniť zľavový poukaz.

Český lev 2023

V roku 2023 predstavujeme unikátny variant striebornej investičnej mince Českej mincovne Český lev s hmotnosťou majúcou jednu trojskú uncu. Ústredný motív tejto mince je namiesto drobnej plastiky tvorený razeným hologramom!

V roku 1999 v Českej republike vznikol svetový unikát – prvá minca s holografickou razbou do rýdzeho zlata. Išlo o bimetalovú mincu, ktorú pre Českú národnú banku pri príležitosti konca druhého tisícročia vyrobila Česká mincovňa. V tom čas išlo o razbu jednoduchých binárnych mikroštruktúr, ale dnešná technológia je na neporovnateľne vyššej úrovni. Na svete je v súčasnosti niekoľko málo pracovísk, ktoré vedia navrhnúť a vyrobiť nebinárne holografické štruktúry, a na samom technologickom vrchole stojí česká firma IQ Structures. Tá v roku 2020 spolupráci s Českou mincovňou vytvorila bezpečnostný hologram Czech Security Check, ktorý chráni vybrané vysokohmotnostné mince Český lev pred falšovaním. Pretože hologramy nie sú len ochranným prvkom, ale aj ozdobným, obe spoločnosti sa v roku 2023 rozhodli ísť ešte ďalej. Namiesto malej časti mince venovali razenému hologramu celú plochu reverznej strany…

Reverzná strana mince, ktorá je dielom medailéra Asamata Baltaeva, DiS, predstavuje Českého lva, svätováclavskú korunu a orlicu, ktorá je syntézou svätováclavského, moravského a sliezskeho dravca. Aj keď reverz pôsobí veľmi plasticky, nenechajte sa zmiasť – je totiž prakticky plochý. Motív je tvorený mikroskopickými reliéfmi s detailom začínajúcim vo veľkosti niekoľkých nanometrov – t. j. miliardtín metra. Averzná strana potom predstavuje lipovú ratolesť a kompozíciu, ktorá evokuje českú zástavu. Pretože mince Českej mincovne vychádzajú v licencii zahraničného emitenta, ktorým je ostrov Niue, ich averz nesie jeho nevyhnutné atribúty – štátny znak, nominálnu hodnotu 2 DOLLARS (NZD) a rok emisie 2023. Averz je na rozdiel do reverzu spracovaný bežnou medailérskou technikou.

Investujte múdro a štýlovo! V našej ponuke nájdete aj ďalšie varianty investičnej mince Český lev vyrobené zo striebra aj zlata. To vám umožní jednoducho regulovať, koľko finančných prostriedkov uložíte do drahých kovov.

Česká mincovňa má s výrobou investičných mincí (tzv. bullion coins) bohaté skúsenosti. Zlaté a strieborné mince Český lev razíme od roku 2017 a obľúbili si ich investori nielen v Českej republike a na Slovensku, ale aj v Maďarsku, Nemecku, Číne, Hongkongu, Južnej Kórei, Kanade či Spojených štátoch amerických. Do svojej ponuky si ich vyžiadal tiež najväčší online distribútor drahých kovov na svete. Jedným z dôvodov, prečo sa investičné mince Českej mincovne tak rýchlo zaradili po boku slávnych svetových náprotivkov (akými sú napríklad rakúski Wiener Philharmoniker, kanadský Maple Leaf, juhoafrický Krugerrand, americký Eagle, čínska Panda alebo austrálsky Kangaroo), je ich nízky emisný náklad. Kým investičné mince zahraničných mincovní sú razené v počtoch miliónov kusov, emisný limit mincí razených v Českej republike sa počíta na stovky či tisíce. Táto skutočnosť zvyšuje potenciál zhodnotenia investície a pridáva jej zberateľský rozmer. Vďaka umeleckému spracovaniu potom minca skvele poslúži aj ako originálny a hodnotný darček  k promócii, k svadbe, k narodeniu dieťaťa či len tak pre radosť...

Viac sa dozviete na špeciálnom webe: www.ceskamincovna.cz/lev

Špecifikácia

Zberateľská séria
Číslo
76384-751
Emitent
Niue
Nominálna hodnota
2 NZD
Autor averzu
Asamat Baltaev, DiS.
Autor reverzu
Asamat Baltaev, DiS.
Číslovaná emisia
Nie
Certifikát
Áno
Materiál
Striebro
Hologram
Áno
Rýdzosť
999 / 1000
Hmotnosť
31,1 g
Priemer
37 mm
Balenie
Čierne kožené etui
Balenie kapsule
Áno
Česká mincovna
Loading...