Strieborná minca Štvorlístok - Fifinka proof

Strieborná minca Štvorlístok - Fifinka proof

Stav skladu
Vypredané
Dátum emisie
február 2020
Emisný náklad
600 ks

Produkt si môžete zakúpiť aj priamo v predajniach Českej mincovne

Na produkt nie je možné uplatniť zľavový poukaz.

Štvorlístok

Pri príležitosti 50. narodenín komiksového Štvorlístka začala vychádzať zberateľská miniséria Českej mincovne, ktorá teraz predstavuje svoju tretiu mincu. V rýdzom striebre sa objavuje Fifinka.

Fifinka je milá, pracovitá a krásna sučka, ktorú spoľahlivo spoznáte podľa žltej mašle a ružových šiat s bielou čipkou. Do Třeskoprskov prináša toľko potrebný ženský element a bez nej by inak mužská domácnosť razom skončila hore nohami. Myšpulín, Pinďa a Bobík by sa stratili pod horou neporiadku alebo by, nedajbože, zomreli od hladu. Fifi sa však o svojich kamarátov neúnavne stará - varí, perie, upratuje, záhradníči,... Aj keď sa občas zľakne a nie je taká silná ako jej chlapci, nevynechá žiadne dobrodružstvo. Dokáže si poradiť s mimozemšťanmi aj s lochnesskou príšerou, ale pod praktickou šupkou pragmatickej sučky sa skrýva romantická duša, ktorá má rada zamilované príbehy a rozprávky...

Reverzná strana mince, ktorá je dielom medailérky Márie Filovej, DiS., preto predkladá Fifinku pri jednom z jej rozprávkových dobrodružstiev. V prestrojení za čarodejnicu letí na metle a uteká pred strašidelným duchom. Kompozíciu reverzu dotvára ešte Fifinkin krasopisne vyhotovený autogram. Averzná strana potom predkladá nevyhnutné atribúty ostrova Niue - meno a portrét kráľovnej Alžbety II., nominálnu hodnotu mince 1 DOLLAR (NZD) a rok emisie 2020 -, ktorého zahraničná licencia Českej mincovni umožňuje raziť vlastné pamätné mince.

Nezabudnite, že kompletnú zbierku štyroch komiksových mincí si môžete uložiť do veselého zberateľského albumu, ktorý bol súčasťou Myšpulínovej mince.

Špecifikácia

Zberateľská séria
Číslo
75638-711
Emitent
Niue
Nominálna hodnota
1 NZD
Autor averzu
Mária Filová, DiS.
Autor reverzu
Mária Filová, DiS.
Číslovaná emisia
Nie
Certifikát
Áno
Materiál
Striebro
Rýdzosť
999 / 1000
Hmotnosť
10 g
Priemer
30 mm
Balenie
Strieborné papierové etui
Balenie kapsule
Áno
Česká mincovna
Loading...