Strieborná minca Princ William - 40. narodeniny 2022 UK proof

Strieborná minca Princ William - 40. narodeniny 2022 UK proof

Stav skladu
Skladom v predajni
Dátum emisie
máj 2022
Emisný náklad
3760 ks

Produkt si môžete zakúpiť aj priamo v predajniach Českej mincovne

Na produkt nie je možné uplatniť zľavový poukaz.

Popis

Princ William, sympatický následník britského trónu, slávi štyridsiate narodeniny. Pri tejto príležitosti mu vzdáva hold strieborná minca kráľovskej mincovne The Royal Mint.

Jeho kráľovská Výsosť vojvoda z Cambridgeu
vyrástol z obľúbeného mladého princa na zrelého člena kráľovskej rodiny. Je váženým vnukom kráľovnej Alžbety II., oddaným manželom vojvodkyne Kate a milujúcim otcom troch malých detí – princa Georgea, princeznej Charlotte a princa Louisa. Od narodenia sa pripravuje na to, že sa jedného dňa stane kráľom Williamom V. a svojej urodzenej dynastii robí po celý ten čas to najlepšie meno. Dokonale ovláda prísny protokol britského kráľovského dvora, ale zároveň je ľudský, prirodzený, skromný a súcitný. Má skvelý zmysel pre humor, šarm a nebojí sa prejaviť emócie. Je symbolom tradície, ale zároveň predstavuje moderného mladého muža.

Reverzná strana mince, ktorá je dielom výtvarníka
Thomasa T. Dochertyho, predstavuje charizmatický portrét princa Williama, jeho kráľovský monogram a číslovku 40. Averzná strana mince je venovaná atribútom emitenta – t. j. portrétu kráľovnej Alžbety II., textu ELIZABETH II D G REG F D (Alžbeta II., z Božej milosti kráľovná, ochrankyňa viery), roku emisie 2022 a nominálnej hodnote 5 POUNDS (GBP).

Strieborná minca je uložená do
elegantnej škatuľky.

Špecifikácia

Číslo
84470-721
Číslovaná emisia
Nie
Certifikát
Áno
Materiál
Striebro
Rýdzosť
925 / 1000
Hmotnosť
28,28 g
Priemer
38,61 mm
Balenie
Obal
Balenie kapsule
Áno
Česká mincovna
Loading...