Strieborná minca Princ William - 40. narodeniny 2022 UK brill

Strieborná minca Princ William - 40. narodeniny 2022 UK brill

Stav skladu
Vypredané
Dátum emisie
máj 2022

Produkt si môžete zakúpiť aj priamo v predajniach Českej mincovne

Na produkt nie je možné uplatniť zľavový poukaz.

Popis

Princ William, ktorý predstavuje nielen ideálneho následníka trónu, ale aj manžela a otca rodiny, slávi štyridsiate narodeniny. Pri tejto príležitosti mu vzdáva hold pamätná minca britskej mincovne The Royal Mint.

Jeho kráľovská Výsosť princ William,
vnuk kráľovnej Alžbety II. a syn princa Charlesa, sa pýši veľkým množstvom honosných titulov. Je vojvodom z Cambridge, grófom zo Strathearnu a barónom z Carrickfergusu. Až jeho otec zasadne na trón, William po ňom zdedí tituly vojvodu z Cornwallu, vojvodu z Rothsay a princa z Walesu. A až sa nakoniec sám stane kráľom Veľkej Británie a celého Commonwealthu, na čo sa svedomito pripravuje od narodenia, prijme meno William V. To, že sa narodil do urodzenej rodiny, však neznamená, že by na sebe nepracoval – stal sa napríklad magistrom umenia, čo je najvyššie akademické ocenenie, akého sa kedy dostalo následníkovi britského trónu.

Reverzná strana mince, ktorá je dielom výtvarníka
Thomasa T. Dochertyho, predstavuje charizmatický portrét princa Williama, jeho kráľovský monogram a číslovku 40. Averzná strana mince je venovaná atribútom emitenta – t. j. portrétu kráľovnej Alžbety II., textu ELIZABETH II D G REG F D (Alžbeta II., z Božej milosti kráľovná, ochrankyňa viery), roku emisie 2022 a nominálnej hodnote 5 POUNDS (GBP).

Pamätná minca vyrazená z
bežných kovov je uložená do špeciálneho balenia, ktoré slovom a obrazom približuje život princa Williama (v anglickom jazyku).

Špecifikácia

Číslo
84471-150
Číslovaná emisia
Nie
Certifikát
Nie
Materiál
CuNi
Rýdzosť
0 / 1000
Hmotnosť
28,28 g
Priemer
38,61 mm
Česká mincovna
Loading...