Strieborná minca HRH The Prince Philip 2021 UK proof

Strieborná minca HRH The Prince Philip 2021 UK proof

Stav skladu
Vypredané
Dátum emisie
jún 2021
Emisný náklad
6000 ks

Produkt si môžete zakúpiť aj priamo v predajniach Českej mincovne

Na produkt nie je možné uplatniť zľavový poukaz.

Popis

Strieborná minca britskej mincovne The Royal Mint mala pôvodne vyjsť pri príležitosti 100. narodenín princa Philipa. Pretože sa vojvoda z Edinburghu tohto životného jubilea nakoniec nedožil, minca sa stala smútočnou spomienkou.

Kráľovná Alžbeta II.
je najdlhšie vládnucim panovníkom sediacim na tróne v dejinách Veľkej Británie, najstarším monarchom sveta a najdlhšie vládnucou ženou v zaznamenanej histórii celej planéty. Svoju ríšu vedie už 69 rokov a po celý ten čas jej po boku verne a oddane stál jej manžel – princ Philip. „Je mojou životnou oporou a jediným človekom, ktorý sa ku mne správa ako k ľudskej bytosti,“ nechala sa počuť kráľovná Alžbeta II. Keď Jeho kráľovská Výsosť vojvoda z Edinburghu v roku 2021 vydýchol naposledy, kráľovná zostala sama. Spomienka na muža, ktorý svojimi prostorekými postrehmi a bonmotmi bavil celý svet, však zostáva…

Reverzná strana predstavuje verný portrét princa Philipa z profilu. Výtvarník Ian Rank-Broadley sa s princom osobne stretol, keď mu sedel modelom. Anglické opisy uvádzajú životné letopočty 1921 – 2021 a celý titul HRH THE PRINCE PHILIP, DUKE OF EDINBURGH. Averzná strana mince je potom venovaná atribútom emitenta – t. j. portrétu kráľovnej Alžbety II., textu ELIZABETH II D G REG F D (Alžbeta II., z Božej milosti kráľovná, ochrankyňa viery), a letopočtu emisie 2021 a nominálnej hodnote 5 POUNDS (GBP).

Strieborná minca je uložená do elegantnej škatuľky.

Špecifikácia

Číslo
84445-751
Číslovaná emisia
Nie
Certifikát
Áno
Materiál
Striebro
Rýdzosť
925 / 1000
Hmotnosť
28,28 g
Priemer
38,61 mm
Česká mincovna
Loading...