Strieborná minca Crystal Coin - Rok Tigra proof

Strieborná minca Crystal Coin - Rok Tigra proof

Stav skladu
Vypredané
Dátum emisie
február 2022
Emisný náklad
1000 ks

Produkt si môžete zakúpiť aj priamo v predajniach Českej mincovne

Na produkt nie je možné uplatniť zľavový poukaz.

Crystal Coin

Unikátna strieborná minca zdobená českým krištáľom „Crystal Coin“ predstavuje znamenie čínskeho zverokruhu pre rok 2022, ktorým je tiger.

Východný zverokruh, ktorý je známy aj ako čínsky, obsahuje dvanásť znamení
– dvanásť zvierat, ktoré predstavujú dvanásť temperamentov s pozitívnymi aj negatívnymi rysmi. Na rozdiel od klasického horoskopu, na ktorý sme zvyknutí v Európe, patrí každému z týchto znamení celý jeden rok, a hneď ako sa všetky zvieratá vystriedajú, dvanásťročný cyklus sa začína nanovo… Rok 2022 je zasvätený tretiemu zvieraťu čínskeho zverokruhu – tigrovi. Prečo práve tejto šelme? Legenda vraví o Nefritovom cisárovi, ktorý vládol nebesiam a hľadal niekoho, kto by strážil jeho palác. O priazeň cisára sa uchádzalo dvanásť tvorov – potkan, byvol, tiger, zajac, drak, had, kôň, koza, opica, kohút, pes a prasa. O ich postavení v paláci mali rozhodnúť veľké preteky. Favoritom bol silný byvol, ale netušil, že sa mu na chrbte usadil prešibaný potkan, ktorý tesne pred cieľom zoskočil a pripravil ho o víťazstvo. Ako tretí do cieľa dorazil svižný tiger… Ľudia, ktorí sa narodia pod vplyvom tigra, sú odvážni, okúzľujúci, nespútaní, sebaistí a energickí. Milujú dobrodružstvo a radi riskujú. Vyžadujú disciplínu, ale sami bývajú neposlušní…

Reverzná strana mince, ktorá je dielom medailérky
Petry Brodskej, DiS., predstavuje štylizované vyobrazenie tigra doplnené o ozdobné ornamenty a deväť krištáľových kameňov. Česko-anglický opis ROK TYGRA – YEAR OF THE TIGER je doplnený ešte príslušným čínskym symbolom. Na averznej strane potom nájdete všetkých dvanásť zvierat východného zverokruhu. Pretože mince Českej mincovne vychádzajú v zahraničnej licencii štátu Samoa, nesú na averze ešte jeho štátny znak, meno a portrét kráľovnej Alžbety II., rok emisie 2022 a nominálnu hodnotu 2 DOLLARS (WST).

Minca vychádza v limitovanom náklade
1000 kusov a predstavuje originálny darček pre mnoho príležitostí. Je uložená do elegantného balenia, ktoré jednoducho premeníte na praktický rámček pre jej vystavenie.

Špecifikácia

Zberateľská séria
Číslo
76056-711
Emitent
Samoa
Nominálna hodnota
2 WST
Autor averzu
Petra Brodská, DiS.
Autor reverzu
Petra Brodská, DiS.
Číslovaná emisia
Nie
Certifikát
Áno
Materiál
Striebro
Kamienky
Áno
Rýdzosť
999 / 1000
Hmotnosť
31,1 g
Priemer
50 mm
Balenie
Modré papierové etui
Balenie kapsule
Áno
Česká mincovna
Loading...