Strieborná minca Crystal Coin - Kľúč ku šťastiu proof

Strieborná minca Crystal Coin - Kľúč ku šťastiu proof

Stav skladu
Vypredané
Dátum emisie
február 2022
Emisný náklad
1000 ks

Produkt si môžete zakúpiť aj priamo v predajniach Českej mincovne

Na produkt nie je možné uplatniť zľavový poukaz.

Crystal Coin

Či už si šťastie predstavujeme ako výhru v lotérii, alebo ako spokojný rodinný život, každý z nás po ňom túži. Tomu, komu sa ho nedostáva, pomôže talizman od Českej mincovne s motívom kľúča k šťastiu. Strieborná minca s českým krištáľom je súčasťou darčekového radu Crystal Coin.

Kľúč
je obyčajný kúsok kovu s neobyčajným významom. Dokáže spájať a zase rozdeľovať. Postráži to, čo je nám drahé, a ochráni nás pred tým, čo je nebezpečné. Symbolizuje tajomstvá, pretože len zasvätený vie, k akému zámku patrí, a zo rovnakého dôvodu je vyjadrením neobmedzenej dôvery. Kľúč nemusí zamykať len dvere, ale aj ústa, preto je symbolom mlčania a obozretnosti. Odomyká aj srdce a v láske symbolizuje partnerstvo – sám osebe je k ničomu, zmysel má len v spojení so zámkom, do ktorého pasuje. V kresťanskej viere kľúč symbolizuje moc a autoritu, ale aj ťarchu zodpovednosti. V modernej českej spoločnosti zase cinkanie kľúčov predstavuje slobodu. Nie bezdôvodne sa niečo, čo je dôležité, označuje ako kľúčové…

Reverzná strana mince, ktorá je dielom medailérky
Petry Brodskej, DiS., predstavuje ozdobný kľúč, ktorého hlavu vypĺňa trojica krištáľových kameňov. Dvojjazyčný nápis uvádza KLÍČ KE ŠTĚSTÍ – THE KEY TO HAPPINESS. Na pozadí sú vyobrazené ozubené kolesá, ktoré evokujú mechanizmus zámku. Do nich sú umiestnené motívy kľúčovej dierky, srdca, štvorlístka a stromu života. Kľúčovú dierku a štvorlístok nájdete aj na averznej strane. Pretože mince Českej mincovne vychádzajú v zahraničnej licencii ostrova Niue, nesie na averze ešte jeho atribúty – meno a portrét kráľovnej Alžbety II., rok emisie 2022 a nominálnu hodnotu 2 DOLLARS (NZD).

Minca vychádza v limitovanom náklade
1000 kusov a predstavuje originálny darček na každú príležitosť. Je uložená do elegantného balenia, ktoré jednoducho premeníte na praktický rámček na jej vystavenie.

Špecifikácia

Zberateľská séria
Číslo
76057-711
Emitent
Niue
Nominálna hodnota
2 NZD
Autor averzu
Petra Brodská, DiS.
Autor reverzu
Petra Brodská, DiS.
Číslovaná emisia
Nie
Certifikát
Áno
Materiál
Striebro
Kamienky
Áno
Rýdzosť
999 / 1000
Hmotnosť
31,1 g
Priemer
50 mm
Balenie
Modré papierové etui
Balenie kapsule
Áno
Česká mincovna
Loading...