Strieborná minca 3 Oz Mechanická včela proof

Strieborná minca 3 Oz Mechanická včela proof

Stav skladu
Vypredané
Dátum emisie
2020
Emisný náklad
999 ks

Produkt si môžete zakúpiť aj priamo v predajniach Českej mincovne

Na produkt nie je možné uplatniť zľavový poukaz.

Popis

Inovatívna strieborná minca, ktorá pôsobivo kombinuje prírodné a umelé motívy, sa zamýšľa nad tým, kadiaľ by sa uberala evolúcia, keby do nej zasiahol človek. Jej ústredným prvkom je mechanická včela.

Včely medonosné sú nesmierne užitočným druhom hmyzu a ich úloha v ekosystéme celej planéty je nenahraditeľná. Rozhodne nejde len o produkciu medu, ktorú majú títo usilovní tvorčekovia zakotvenú priamo v mene. Omnoho dôležitejšia je ich schopnosť opeľovať zeleň – poľnohospodárske plodiny a voľne rastúce rastliny. Albert Einstein raz vyhlásil, že až vymrú včely, ľudstvo ich prežije o necelé štyri roky. Bez opelenia totiž nebude úroda, a zvieratá aj ľudia tak zomrú hladom. Napriek tomu včely považujeme za úplnú samozrejmosť a neberieme do úvahy, že zo sveta nenávratne zmiznú. Na ich úbytku sa podpisujú klimatické zmeny, intenzívne hospodárenie, používanie chemikálií, ale aj baktérie, roztoče či cudzopasní chrobáci.

Reverzná strana pamätnej mince predkladá neobyčajnú včelu – zatiaľ čo povrch jej tela je úplne prirodzený, vnútrajšok je tvorený ozubenými kolieskami, piestami a inými mechanickými súčiastkami. Ďalším výrazným prvkom kompozície je včelí plást. Reverz je spracovaný unikátnou viacvrstvovou technikou, ktorá mu prepožičiava živé farby. Averznú stranu potom vypĺňa prepracovaný hodinový strojček, do ktorého sú zakomponované atribúty emitenta mince – štátny znak Mongolska a nominálna hodnota 2000 TOGROG. To všetko je spracované v hlbokom reliéfe.

Neobvyklá minca spoločnosti Power Coin je uložená do elegantného etui. Predstavuje atraktívny prírastok do zbierky, ale aj originálny darček pre šťastie.

Špecifikácia

Číslo
84537-758
Číslovaná emisia
Nie
Certifikát
Áno
Kolorovaná
Áno
Rýdzosť
999 / 1000
Hmotnosť
93,3 g
Priemer
45 mm
Balenie
Obal
Balenie kapsule
Áno
Česká mincovna
Loading...