Strieborná minca 3 Oz Mechanická korytnačka proof

Strieborná minca 3 Oz Mechanická korytnačka proof

Stav skladu
Vypredané
Dátum emisie
2022
Emisný náklad
999 ks

Produkt si môžete zakúpiť aj priamo v predajniach Českej mincovne

Na produkt nie je možné uplatniť zľavový poukaz.

Popis

Inovatívna strieborná minca, ktorá pôsobivo kombinuje prírodné a umelé motívy, sa zamýšľa nad tým, ako by sa uberala evolúcia, keby do nej zasiahol človek. Jej ústredným prvkom je mechanická korytnačka.

Korytnačka je prastarým symbolom uctievaným po celom svete. Zvláštne miesto má napríklad v čínskom učení feng šuej, indickom budhizme či viere domorodých Američanov. Obrnený a opatrne sa pohybujúci tvor je stelesnením bezpečia a istoty. Predstavuje stabilitu, vytrvalosť a odhodlanie, a tak pomôže každému, koho čaká náročná či riskantná úloha – či už ide o štúdium alebo o podnikanie. Korytnačky sú preslávené svojou dlhovekosťou, preto sú tiež symbolom pevného zdravia a vitality. Nie je bez zaujímavosti, že práve korytnačky, ktoré sa na Galapágoch vyvinuli do najrôznejších podôb, použil Charles Darwin ako oporu pre svoju evolučnú teóriu…

Reverzná strana pamätnej mince predkladá neobyčajnú korytnačku – zatiaľ čo jej koža a pancier sú úplne prirodzené, zvyšok tela je tvorený ozubenými kolieskami, piestami a inými mechanickými súčiastkami. Reverz je spracovaný unikátnou viacvrstvovou technikou, ktorá mu prepožičiava živé farby. Averznú stranu potom vypĺňa prepracovaný hodinový strojček, do ktorého sú zakomponované atribúty emitenta mince – štátny znak Mongolska a nominálna hodnota 2000 TOGROG. To všetko je spracované v hlbokom reliéfe.

Neobvyklá minca spoločnosti Power Coin je uložená do elegantného etui. Predstavuje atraktívny prírastok do zbierky, ale aj originálny darček pre šťastie.

Špecifikácia

Číslo
84519-758
Číslovaná emisia
Nie
Certifikát
Áno
Materiál
Striebro
Kolorovaná
Áno
Rýdzosť
999 / 1000
Hmotnosť
93,3 g
Priemer
45 mm
Balenie
Obal
Balenie kapsule
Áno
Česká mincovna
Loading...