Strieborná minca 1 oz 2 NZD Disney – 100 rokov zázrakov proof

Strieborná minca 1 oz 2 NZD Disney – 100 rokov zázrakov proof

Stav skladu
Vypredané
Dátum emisie
február 2023
Emisný náklad
10000 ks

Produkt si môžete zakúpiť aj priamo v predajniach Českej mincovne

Na produkt nie je možné uplatniť zľavový poukaz.

Popis

Meno Disney spoľahlivo vykúzli úsmev na tvárach detí aj dospelých. Celých 100 rokov od založenia svetoznámej spoločnosti pripomína strieborná pamätná minca.

Už celé jedno storočie spoločnosť Disney okúzľuje svet, pričom stále vychádza z odkazu svojho zakladateľa. Walt Disney bol úspešným animátorom, producentom, režisérom a scenáristom, ale aj schopným podnikateľom. Čo stálo za úspechom muža, ktorý založil jedno z najvýznamnejších mediálnych impérií v dejinách ľudstva? Walt Disney sa neúnavne usiloval o vysokú kvalitu a venoval pozornosť každučkému detailu. Preslávil sa ako vynikajúci rozprávač obdarený neobyčajnou kreativitou a predstavivosťou. Bol vizionárom, ktorý neustále inovoval filmový priemysel, a stal sa priekopníkom moderných technológií. Nikdy nezaspal na vavrínoch a vo svojej spoločnosti vytváral nové divízie, ktoré dostali na starosť televíziu, hudbu či zábavné parky. V neposlednom rade bol majstrom marketingu, ktorý dokázal vybudovať nezameniteľnú značku a získať lojalitu celých generácií...

Reverzná strana neobvykle obdĺžnikovej mince predkladá ikonické logo spoločnosti Disney, ktoré hrá všetkými farbami dúhy. V popredí defilujú siluety šiestich obľúbených animovaných postavičiek – Pluta, Mickeyho, Minnie, Daisy, Goofyho a Donalda. Kompozíciu uzatvára anglický nápis 100 YEARS OF WONDER (100 rokov zázrakov). Averz je potom venovaný nevyhnutným atribútom emitenta, ktorým je ostrov Niue – teda štátnemu znaku, nominálnej hodnote TWO DOLLARS (NZD) a roku emisie 2023. Oficiálne licencovaná razba je dielom Novozélandskej mincovne.

Neoddeliteľnou súčasťou emisie je elegantné etui.

Špecifikácia

Číslo
84505-718
Číslovaná emisia
Nie
Certifikát
Nie
Materiál
Striebro
Kolorovaná
Áno
Rýdzosť
999 / 1000
Hmotnosť
31,1 g
Rozmer
53 x 36 mm
Balenie
kartónové etui
Balenie kapsule
Áno
Česká mincovna
Loading...