Strieborná medaila Karel Gott proof

Strieborná medaila Karel Gott proof

Stav skladu
Do 14 dní
Dátum emisie
november 2013
Emisný náklad
5000 ks
Cena
115,00 €
vrátane DPH

Produkt si môžete zakúpiť aj priamo v predajniach Českej mincovne

Na produkt nie je možné uplatniť zľavový poukaz.

Popis

Razba Českej mincovne, tradičného výrobcu pamätných mincí a medailí, patrí najvýznamnejšiemu českému spevákovi populárnej hudby Karlovi Gottovi. Mnohonásobného Zlatého slávika sme zvečnili na medailách z rýdzeho zlata a striebra a je to náš spôsob vyjadrenia obdivu a úcty k jeho veľkolepému dielu. Darček Majstrovi k sedemdesiatim piatinám môžete mať vo svojej zbierke aj vy.

Karel Gott sa stal za polstoročie svojej kariéry skutočným fenoménom. Jeho popularitu v Českej republike odráža anketa Český slávik (predtým Zlatý slávik), ktorú od roku 1964 suverénne ovláda. Takáto trvalá a dlhodobá popularita a úspech sú vo svete populárnej hudby naozaj výnimočné. To, že jeho obľuba nepozná hranice, dokazujú plné koncertné sály po celom svete. Na jeho koncerty sa chodilo do New Yorku, do Moskvy aj do Pekingu.

Autormi medailí sú špičkoví umelci Jaroslav Bejvl a Petr Horák. Títo matadori drobnej plastiky stelesňujú to najlepšie z českej medailérskej školy. Majstrov portrét vďaka nim môžete obdivovať do tých najmenších detailov. Na averze je vyobrazený portrét Karla Gotta od medailéra Jaroslava Bejvl s podpisom a dátumom narodenia 14. júla. Na reverze vyobrazil medailér Petr Horák symbol slávika s harfou. Inšpirácia pre tento motív vychádza z reálnej skulptúry, ktorá patrí Karlovi Gottovi.

Česká mincovňa razí už dvadsať  rokov  obežné a pamätné mince pre český štát. Všetky mince a medaily, ktoré opustia  našu výrobnú  prevádzku, podliehajú prísnej výstupnej kontrole. Zároveň garantujeme vysoký podiel ručnej práce pri výrobe razidiel a pôvod všetkých našich výrobkov v Českej  republike v Jablonci nad Nisou.

 

Špecifikácia

Číslo
60837-751
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
Jaroslav Bejvl
Autor reverzu
Mgr. Petr Horák
Číslovaná emisia
Nie
Certifikát
Áno
Materiál
Striebro
Rýdzosť
999 / 1000
Hmotnosť
31,1 g
Priemer
37 mm
Balenie
Čierne kožené etui
Balenie kapsule
Áno
Česká mincovna
Loading...