Strieborná investičná minca 1 Oz Krugerrand - Südafrika

Strieborná investičná minca 1 Oz Krugerrand - Südafrika

Stav skladu
Skladom
Cena
45,90 €
vrátane DPH

Produkt si môžete zakúpiť aj priamo v predajniach Českej mincovne

Na produkt nie je možné uplatniť zľavový poukaz.

Popis

K najznámejším investičným minciam sveta patria juhoafrické Krugerrandy. Tento variant mince je vyrazený zo striebra s hmotnosťou jednej trojskej unce.

Prvá investičná minca s názvom Krugerrand bola vyrazená v roku 1967. Mala pomôcť s predajom juhoafrického zlata na svetových trhoch a nezostáva inak, ako konštatovať, že sa im to podarilo – už v roku 1980 ovládala 90 % globálneho trhu so zlatými mincami. Pre veľký úspech a vysoký záujem po ďalších investičných kovoch sa Krugerrandy od roku 2017 razia tiež zo striebra. Ich ikonický vzhľad však zostal nezmenený.

Averzná strana nesie portrét historického juhoafrického prezidenta Paula Krugera, ktorého priezvisko v spojení s názvom juhoafrickej meny „rand“ dalo minci meno. Reverzná strana je potom venovaná antilope skákavej, ktorá je národným symbolom Juhoafrickej republiky.

Aj keď v reliéfe Krugerrandu nie je uvedená nominálna hodnota, ktorá je obvyklým znakom mincí, ide o plnohodnotné legálne platidlo. Jeho nominál sa odvodzuje od hodnoty drahého kovu na komoditnej burze.

Produktová fotografia je len ilustračná – pri tejto minci negarantujeme ročník emisie. V prípade záujmu o konkrétny ročník nás prosím kontaktujte.

Špecifikácia

Číslo
84334-751
Číslovaná emisia
Nie
Certifikát
Nie
Materiál
Striebro
Rýdzosť
999 / 1000
Hmotnosť
31,1 g
Priemer
45,6 mm
Balenie kapsule
Áno
Česká mincovna
Loading...