Strieborná "coin note" Star Wars VII 2019 - Leia a Han Solo

Strieborná "coin note" Star Wars VII 2019 - Leia a Han Solo

Stav skladu
Vypredané
Dátum emisie
2019
Emisný náklad
50000 ks

Produkt si môžete zakúpiť aj priamo v predajniach Českej mincovne

Na produkt nie je možné uplatniť zľavový poukaz.

Popis

Siedma epizóda Hviezdnych vojen s podtitulom Sila sa prebúdza začala novú kapitolu zbožňovanej filmovej ságy. Jej postavy, medzi ktorými nechýbajú princezná Leia a Han Solo, sa objavujú na špeciálnych minciach v podobe bankoviek vyrobených zo striebra.

Han Solo a princezná Leia
sa stali  najväčšími hrdinami Galaktickej občianskej vojny. Ich odvážne činy viedli k pádu Impéria, ktorý vyústil do nebývalej éry slobody a prosperity, ale sami sa šťastia nedočkali. Ich syn Ben, ktorý po matke zdedil spojenie so Silou, podľahol Temnej strane a s úmyslom ovládnuť galaxiu prešiel na stranu totalitného Prvého rádu. Každý z rodičov sa potom s rodinnou tragédiou vyrovnal po svojom – zatiaľ čo Leia sa pustila do boja s Prvým rádom, Han sa vrátil k povolaniu pašeráka...

Na reverznej strane „bankovky“, ktorá vznikla v 
Novozélandskej mincovni, nájdete hneď dva dvojportréty  Hana a Leiy – prvý je kolorovaný a druhý (bez masky) má podobu rytiny. V reliéfe sa vyníma ešte insígnia Odboja Novej republiky. Averz potom nesie nevyhnutné atribúty emitenta, ktorým je ostrov Niue - teda meno a portrét kráľovnej Alžbety II., nominálnu hodnotu ONE DOLLAR (NZD) a rok emisie 2019.

Kompletnú zbierku mincí „coin note“ si môžete uložiť zberateľskom albume, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou mince venovanej Rey.

Špecifikácia

Číslo
84337-799
Číslovaná emisia
Nie
Certifikát
Nie
Materiál
Striebro
Kolorovaná
Áno
Rýdzosť
999 / 1000
Hmotnosť
5 g
Rozmer
150 x 70 mm
Balenie
Blister
Česká mincovna
Loading...