Emisný plán 2023 je konečne tu

19.11.2022

Vážení zberatelia, investori, milí partneri a priatelia Českej mincovne,

s hrdosťou vám predstavujeme Emisný plán na rok 2023, v ktorom oslávime 30 rokov novodobého českého mincovníctva. Česká mincovňa bola založená v roku 1993 a prvou mincou, ktorú sme vyrobili, bol päťdesiathaliernik. Tento hliníkový peniaz nakoniec prestal platiť a skončil v zabudnutí, ale drahé kovy, s ktorými pracujeme, sú večné. Rovnako nadčasové sú aj motívy, ktoré do nich razíme…

Presvedčte sa sami – kompletný Emisný plán Českej mincovne na rok 2023 nájdete na www.ceskamincovna.cz!

Rovnako si ho môžete stiahnuť vo formáte PDF v českej alebo slovenskej verzii.

Na čo sa môžete tešiť?

Na svoje si prídu milovníci histórie, prelomových udalostí, veľkých osobností, techniky, vojenskej histórie, architektúry, náboženstva, prírody, … – skrátka tých najpútavejších príbehov z Česka aj z celého sveta. Z noviniek si rozhodne nenechajte ujsť zberateľské série s výrečnými názvami Pražská jar, Poklady starých civilizácií, Nikola Tesla či Nových sedem divov sveta.

Investorov oslovia České levy, slovenské Orly a aj investičné mince, ktoré pripomínajú, ako sa z českých toliarov stali americké doláre.

Mysleli sme aj na každého, kto hľadá originálny darček. Popri tradičných emisiách určených novomanželom či novorodeným bábätkám sme pripravili napríklad nové mince Crystal Coin alebo dukáty s motívom Pražského Jezuliatka.

Česká mincovna
Loading...