Chlapi na pažite a ženy v lesnom behu reprezentujú ČM

16.5.2023

Za účasti ôsmich futbalových firemných tímov prebehla na umelej tráve FK Železný Brod Zamestnanecká liga Denníka. V poradí už tretí ročník vyhral tím Crystalex. Tento rok sa novo zapojilo aj mužstvo z Českej mincovne. V drese sa blysol aj obchodný riaditeľ Aleš Brix.

Minuloročné prvenstvo obhájil Crystalex a postúpil do ďalšej fázy turnaja. Niektoré mužstvá sa rozhodli si účasť po minulom roku zopakovať, ale pribudli aj nováčikovia. Pohodu všedného popoludnia umocnili výborné zázemie, kvalitné organizácie, chutné klobásky, sekaná aj pivo a tiež skoro letné počasie.

Celkom osem tímov bolo rozdelených do dvoch skupín. V skupine A hrali tímy Crystalex, Clarios Plastics Slovakia, Magna Automotive a Mestské divadlo Jablonec. V skupine B potom bojovali tímy Atrea, Emba Česká mincovňa a KV Final. Do najlepšej štvorky sa po bojoch v skupinách dostali tímy Crystalex, Mestské divadlo Jablonec, Atrea a KV Final.

Mincový tím viedol do bojov Jiří Veneček z oddelenia kvality a chcel aj ako kapitán vyraziť priamo na pažiť. Lenže zdravotné komplikácie mu jeho plány prekazila, čo je vzhľadom na jeho prvoligové ostrohy veľká škoda. Ale nevadí. „Chlapi sa spolu rýchlo dali dohromady a hoci sa s posilnou z okolitých futbalových tímov videli prvýkrát, myslím, že si podvečer spoločne užili,“ myslí si tlačová hovorkyňa Českej mincovne Lenka Klimentová.

Je skvelé, ak sa zamestnanci dokážu spolu stretnúť aj po práci a spoločne si zašportovať. Po účasti na Jizerskej 50, cyklistických pretekoch ABB cup, tak pribudla aj futbalová aktivita. „Ani dievčatá však nezostali bokom a druhý májový víkend štartovali na bežeckých pretekoch vo farbách Českej mincovne,“ chváli atmosféru v kolektíve hovorca.

Česká mincovna
Loading...