Behaj lesmi: odmeňovali sme najlepších a pomáhali Banskej Štiavnici

13.9.2023

2. septembra sme v malebnom prostredí Štiavnických vrchov dali bodku za sériou Behaj lesmi 2023. Išlo už o šieste podujatie v rámci slovenského cyklu tejto iniciatívy, ktorá začala v máji pod Devínom.

Česká mincovňa, ako jeden z oficiálnych partnerov, na pretekoch nemohla chýbať. Okrem poctivého fandenia a podpory sme sa zapojili aj do oceňovania účastníkov.

Bežci, ktorí sa zúčastnili všetkých šiestich pretekov v tejto sezóne, od nás dostali tematickú striebornú medailu Behaj lesmi. Najlepší z najlepších si od nás odniesli aj elegantné drevené hodinky DESERT so zlatou mincou Český lev.

Mimoriadne nás teší, že sme tiež mohli prispieť na dobrú vec. Primátorke Banskej Štiavnice sme v cieľovej rovinke slávnostne odovzdali sumu 6 507 €. Okrem samostatného príspevku Českej mincovne sa na jej vyzbieraní podieľal každý, kto si kúpil špeciálnu emisiu zlatej mince Banská Štiavnica - Morový stĺp SK proof. Srdečne ďakujeme!

Vyzbieraná suma poputuje na obnovu historického centra Banskej Štiavnice, ktoré zasiahol v marci ničivý požiar.

Tretí ročník slovenskej časti Behaj lesmi je teda úspešne za nami. My sa už teraz tešíme na ďalšiu sezónu. Ak vás bežecký elán ešte neopustil, v Ledniciach štartujú 23. septembra posledné preteky českej časti Běhej lesy.

Vidíme sa na štartovej čiare?

Česká mincovna
Loading...