Sir Walter Scott - 250. výročie narodenia UK 2021 brilliant

Sir Walter Scott - 250. výročie narodenia UK 2021 brilliant

Stav skladu
Vypredané
Dátum emisie
august 2021

Produkt si môžete zakúpiť aj priamo v predajniach Českej mincovne

Na produkt nie je možné uplatniť zľavový poukaz.

Popis

Pamätná minca britskej mincovne The Royal Mint 250. výročí narodenie Sira Waltera Scotta – spisovateľa, ktorého dielo ovplyvnilo celý literárny svet prvej polovice 19. storočia.

Walter Scott
prežil detstvo u svojho starého otca na škótsko-anglickom pomedzí, kde mu učarovali miestne rozprávky a ľudová slovesnosť. Aj keď sa stal právnikom, fantáziu a obdiv k minulosti nestratil. Začal písať romantické básne z drsných starých časov Škótska a Anglicka a potom prešiel k veľkolepým historickým románom, v ktorých realisticky opisoval krízu feudálneho stredoveku. Najznámejším Scottovým románom je bezpochyby Ivanhoe, ktorého dej sa odohráva v časoch, keď sa kráľ Richard Levie srdce vracia z krížovej výpravy do vlasti…

Reverzná strana mince, ktorá je dielom výtvarníka Stephena Rawa predstavuje spisovateľovu bustu doplnenú o ozdobný nápis SIR WALTER SCOTT a anglickými textmi NOVELIST, HISTORIAN, POET (románopisec, historik, básnik), 250TH ANNIVERSARY OF HIS BIRTH (250. výročí jeho narodenia). Kompozíciu reverzu dotvára letopočet emisie 2021. Averzná strana mince je potom venovaná atribútom emitenta – t. j. portrétu kráľovnej Alžbety II., textu ELIZABETH II D G REG F D (Alžbeta II., z Božej milosti kráľovná, ochrankyňa viery), a letopočtu emisie 2021 a nominálnej hodnote 2 POUNDS (GBP).

Pamätná minca vyrazená z bežných kovov je uložená do špeciálneho balenia, ktoré slovom a obrazom rozpráva príbeh princa Waltera Scotta (v anglickom jazyku).

Špecifikácia

Číslo
84446-150
Číslovaná emisia
Nie
Certifikát
Nie
Materiál
CuNi
Rýdzosť
0 / 1000
Hmotnosť
12 g
Priemer
28,4 mm
Česká mincovna
Loading...