Séria dvoch zlatých uncových mincí Český lev a Orol 2024 stand

Séria dvoch zlatých uncových mincí Český lev a Orol 2024 stand

Stav skladu
Skladom
Dátum emisie
marec 2024
Emisný náklad
200 ks
Cena
5 196,00 €
oslobodené od DPH

Produkt si môžete zakúpiť aj priamo v predajniach Českej mincovne

Orientačná výkupná cena produktu je 4 884,24 €. Výkup prebieha podľa pravidiel výkupu.

Český lev 2024

Séria, ktorej celková hmotnosť má dve trojské unce rýdzeho zlata, obsahuje dve investičné mince Českej mincovne – Českého leva a Orla s ročníkom 2024.

Česká mincovňa má s výrobou investičných mincí (tzv. bullion coins) bohaté skúsenosti. Zlaté a strieborné mince Český lev, ktoré sa razia v Jablonci nad Nisou od roku 2017, si obľúbili investori nielen v Českej republike a na Slovensku, ale tiež v Maďarsku, Nemecku, Číne, Hongkongu, Južnej Kórei, Kanade či Spojených štátoch amerických. Do svojej ponuky si ich vyžiadal tiež najväčší online distribútor drahých kovov na svete. Jedným z dôvodov, prečo sa investičné mince Českej mincovne tak rýchlo zaradili po boku slávnych svetových náprotivkov, je ich nízky emisný náklad. Kým investičné mince zahraničných mincovní sú razené rádovo v miliónoch kusov, emisný limit mincí razených v Českej republike sa počíta na stovky či tisíce. Táto skutočnosť zvyšuje potenciál zhodnotenia investície a pridáva jej zberateľský rozmer. Vďaka umeleckému spracovaniu potom mince skvele poslúžia aj ako originálny a hodnotný darček  k promócii, k svadbe, k narodeniu dieťaťa  alebo len tak pre radosť... V roku 2020 Česká mincovňa otvorila kamennú pobočku v Bratislave a pri tejto príležitosti začala raziť ešte investičné mince s názvom Orol. Parametre a prednosti týchto razieb kopírujú České levy, ale líšia sa použitým motívom, ktorý je určený predovšetkým Slovákom.

Český lev: Reverznej strane dominuje český lev v netradične realistickom stvárnení, ktorý má na hlave svätováclavskú korunu. Doplnkovým motívom je orlica, ktorá je syntézou svätováclavského, moravského a sliezskeho dravca. Autorom reliéfu je medailér Asamat Baltaev, DiS.

Orol: Reverznej strane  mince dominuje letiaci orol skalný, ktorý je pánom Tatier, a pod ním sa týči veľkolepý horský vrchol Kriváň. Reliéf vytvoril medailér Mgr. Art. Miroslav Hric, Art. D.

Pretože mince Českej mincovne vychádzajú v licencii zahraničného emitenta, ktorým je ostrov Niue, ich averzné strany nesú ešte jeho nevyhnutné atribúty – meno a portrét kráľa Karola III., nominálnu hodnotu 50 DOLLARS (NZD) a rok emisie 2024.

Investuje múdro, štýlovo a bez DPH! V našej ponuke nájdete aj ďalšie varianty investičných mincí vyrobené zo zlata aj striebra. To vám umožní jednoducho regulovať, koľko finančných prostriedkov uložíte do drahých kovov.

Špecifikácia

Zberateľská séria
Číslo
76609-650
Emitent
Niue
Nominálna hodnota
2x 50 NZD
Autor averzu
Asamat Baltaev, DiS.
Autor reverzu
Asamat Baltaev, DiS.
Číslovaná emisia
Nie
Certifikát
Áno
Materiál
Zlato
Rýdzosť
999,9 / 1000
Hmotnosť
62,2 g
Priemer
37 mm
Balenie
Drevené etui tmavé drevo
Balenie kapsule
Áno
Česká mincovna
Loading...