Pamätné razby

Pamätné razby, ktoré vyhľadávajú hlavne zberatelia, pripomínajú dôležité výročia a vzdávajú hold významným osobnostiam. Objavujú sa na nich rýdzo tuzemské motívy, ale tiež témy, ktoré sú vyslovene svetové.

Široký záber produktov Českej mincovne osloví takmer kohokoľvek – na svoje si prídu znalci histórie, športoví nadšenci, milovníci umenia, obdivovatelia prírody, milovníci techniky…

Investičné razby

Úlohou razieb z investičného radu Český lev je uchovanie a zhodnotenie finančných prostriedkov.

Investovanie do mincí Českej mincovne je zaujímavou alternatívou pre tých, ktorí chcú svoje finančné prostriedky uložiť do drahých kovov, ale navyše chcú vlastniť tiež niečo, čo má svoju umeleckú, zberateľskú a citovú hodnotu, ktorá s rokmi porastie a môže mnohonásobne prevýšiť hodnotu samotného zlata alebo striebra.

Darčekové razby

Darčekové razby Českej mincovne si nájdu uplatnenie pri najrôznejších príležitostiach, ktoré si žiadajú hodnotnú pozornosť.

Originálne, a predsa tradičné darčeky sú určené novonarodeným bábätkám, novomanželom, absolventom škôl či len tak pre radosť a je možné na ne vyryť osobné venovanie.

Korporátne razby

Takzvané korporátne razby vyrába Česká mincovňa na zákazku pre obchodné spoločnosti, športové kluby, vzdelávacie inštitúcie či organizačné zložky štátu, ale tiež súkromné osoby.

Svoju vlastnú korporátnu razbu si môžete nechať vyrobiť i vy – stane sa prestížnou prezentáciou a skvele poslúži ako darček pre obchodných partnerov, benefit pre zamestnancov, spomienka na významné jubileum či obchodný artikel.

Mince alebo medaily

Pamätné, investičné, darčekové i korporátne motívy sa objavujú buď na medailách, alebo na minciach. Medaily sú síce na prvý pohľad nerozoznateľné od mincí, ale nedisponujú nominálnou hodnotou, a preto nie sú legálnym platidlom.

Mince Českej mincovne, ktoré vychádzajú nezávisle od Českej národnej banky, sú plnohodnotnými platidlami razenými pod zahraničnou licenciou. Ich lícová strana preto nesie povinné zahraničné atribúty.

Pútavé a praktické balenie

Mince a medaily Českej mincovne sa ukladajú do bezpečnostných kapslí, ktoré ich chránia pred nežiaducimi vonkajšími vplyvmi, a potom do najrôznejších obalov, ktoré v sebe kombinujú atraktivitu a funkčnosť.

Obaly môžu byť vyrobené napríklad z papiera, dreva či plechu a doplnené o grafiku či sprievodné texty. Súčasťou každej razby je tiež certifikát pôvodu.

Zlaté sporenie

Zlaté sporenie Českej mincovne je druhom investovania do drahých kovov, ktorý si môže dovoliť skutočne každý.

Zlaté sporenie má, podobne ako stavebné sporenie alebo penzijné pripoistenie, podobu pravidelných mesačných platieb. Tieto platby sa však na účte v Českej mincovne nehromadia – počas sporenia sa priebežne menia na investičné mince či tehly, ktoré sa potom zhodnocujú.

Česká mincovna
Loading...