Zberateľský box - Na kolesách

Zberateľský box - Na kolesách

Stav skladu
Skladom
Dátum emisie
apríl 2019
Cena
7,50 €
vrátane DPH

Produkt si môžete zakúpiť aj priamo v predajniach Českej mincovne

Na produkt nie je možné uplatniť zľavový poukaz.

Popis

K najvýznamnejším priemyselným odvetviam v Českej republike patrí strojársky priemysel. České krajiny boli technickou veľmocou už od čias priemyselnej revolúcie a v našich výrobných závodoch vznikali najrôznejšie pokrokové stroje. Boli nielen funkčné, ale aj krásne a dostávalo sa im uznania aj obdivu po celom svete.

Tie najzaujímavejšie motorizované dopravné prostriedky vyprodukované vnútroštátnymi podnikmi predstavuje cyklus strieborných mincí Českej mincovne s názvom Na kolesách. Na svoje si prídu milovníci historických automobilov, motocyklov i vlakov:

  • Osobný automobil Škoda Felicia - Škoda Felicia uzrela svetlo sveta v roku 1959 a v roku 2019 tak oslavuje 60. narodeniny. So športovým kabrioletom, ktorý v čase svojho vzniku pôsobil ako zjavenie, sa na cestách stretávame dodnes a jeho majitelia sú naň právom hrdí.  
  • Nákladné auto NW - Novátorský voz značky NW bol prvým nákladným automobilom v strednej Európe a jedným z prvých na svete. Prototyp , ktorý vznikol v Kopřivnickej vozovni, predchodkyni dnešnej automobilky Tatra, sa verejnosti predstavil v roku 1889, pred 130 rokmi.  
  • Motocykel Jawa 500 OHV - Prvý sériovo vyrábaný motocykel značky Jawa, ktorý je známy pod prezývkou Rumpál, sa začal vyrábať  v roku 1929 , teda pred 90 rokmi. V priebehu piatich rokov vzniklo len tisíc kusov, a tak je dnes tento luxusný stroj vyhľadávanou zberateľskou raritou.
  • Vlaková súprava Slovenská strela - Futuristický voz M 290.0 bol vyrobený pre štátne železnice v Tatre Kopřivnici v počte dvoch kusov. Pravidelná prevádzka stroja reprezentujúceho technický pokrok predvojnového Československa trvala iba štyri roky a skončila sa roku 1939, pred 80 rokmi.

Každá minca je uložená do atraktívneho balenia s dobovými fotografiami. Štvordielny komplet si môžete uložiť do tohto praktického zberateľského boxu.

Špecifikácia

Zberateľská séria
Číslo
O-56546-2019
Číslovaná emisia
Nie
Certifikát
Nie
Rýdzosť
0 / 1000
Hmotnosť
122 g
Balenie
Blister, Box na blistery
Česká mincovna
Loading...