Strieborná minca České tenisové legendy - Petra Kvitová proof

Strieborná minca České tenisové legendy - Petra Kvitová proof

Stav skladu
Vypredané
Dátum emisie
november 2018
Emisný náklad
500 ks

Produkt si môžete zakúpiť aj priamo v predajniach Českej mincovne

Na produkt nie je možné uplatniť zľavový poukaz.

Popis

Päťdielna zberateľská miniséria s názvom České tenisové legendy sa uzatvára. Posledná strieborná minca Českej mincovne je venovaná Petre Kvitovej, ktorá patrí medzi súčasnú svetovú špičku.

Petra Kvitová sa narodila 8. marca 1990 v sliezskom meste Bílovec. Tenis začala hrať, keď mali štyri roky, a pod trénerským vedením svojho otca hrala za TC Fulnek až do šestnástich rokov. Keď vyhrala Pardubickú juniorku vo dvojhre i v štvorhre, prestúpila do TK Prostějov, ktorý reprezentuje dodnes. V roku 2006 vstúpila do okruhu medzinárodných turnajov ITF a už nasledujúci rok debutovala na turnaji zaradenom do profesionálneho okruhu WTA. Medzi jej doterajšie tituly vo dvojhre patrí sedem titulov ITF, dvadsaťdva titulov WTA, WTA Tour Finals, Elite Trophy, bronzová medaila z olympijských hier v Riu a dva grandslamové tituly - v rokoch 2011 a 2014 sa stala wimbledonskou víťazkou. Je členkou víťazného družstva Fed Cupu, ktoré túto trofej získalo celkom päťkrát, a spoločne s Tomášom Berdychom vyhrala turnaj zmiešaných družstiev o Hopmanov pohár v Perthe. Jej tenisová kariéra sa však ešte zďaleka neskončila a očakáva sa, že dosiahne ďalšie úspechy. Aj keď pre uvedenie do Medzinárodnej tenisovej siene slávy budú určite rozhodujúce jej dva wimbledonské tituly...

Autorom reliéfu tenisovej mince sa tentoraz stal akademický sochár Jiří Dostál. Reverznú stranu venoval buste Petry Kvitovej, ktorá triumfálne drží wimbledonskú trofej - misu Venus Rosewater. Obklopuje ju opis zložený z anglického textu „CZECH TENNIS LEGEND PETRA KVITOVA“ a zoznamu jej najväčších športových triumfov. Športové mince Českej mincovne vychádzajú v licencii zahraničného emitenta, ktorým je štát Samoa, a ich averzná strana preto nesie jeho nevyhnutné atribúty - štátny znak, portrét a meno panovníčky Alžbety II., nominálnu hodnotu 1 DOLLAR (WST) a rok emisie 2018. Kompozíciu averzu uzatvára nápis „WIMBLEDON CHAMPIONS".

Každá minca je doplnená o špeciálny česko-anglický certifikát pravosti, ktorý sumarizuje športovú kariéru Petry Kvitovej slovami wimbledonského víťaza Jana Kodeša. Kompletnú päticu českých tenisových legiend si môžete uložiť do drevenej zberateľskej škatuľky, ktorú tiež nájdete v ponuke Českej mincovne.

Špecifikácia

Zberateľská séria
Číslo
75434-711
Emitent
Samoa
Nominálna hodnota
2 WST
Autor averzu
Ladislav Vraný
Autor reverzu
ak. soch. Jiří Dostál
Číslovaná emisia
Nie
Certifikát
Áno
Rýdzosť
999 / 1000
Hmotnosť
29 g
Priemer
40 mm
Balenie
Čierne kožené etui
Balenie kapsule
Áno
Česká mincovna
Loading...