Strieborná minca České tenisové legendy - Jan Kodeš proof

Strieborná minca České tenisové legendy - Jan Kodeš proof

Stav skladu
Skladom
Dátum emisie
január 2018
Emisný náklad
500 ks
Cena
64,00 €
vrátane DPH

Produkt si môžete zakúpiť aj priamo v predajniach Českej mincovne

Na produkt nie je možné uplatniť zľavový poukaz.

Popis

„Je to naozaj niečo, úcta, veľmi si to vážim. O to viac, že v sérii budem dokopy s Janom Kodešom, ktorý je pre mňa nielen tenisový, ale aj osobný hrdina," hovorí najlepšia tenistka všetkých čias Martina Navrátilová o cykle strieborných pamätných mincí Českej mincovne České tenisové legendy.

Jan Kodeš zasvätil športu celý svoj život a pre český tenis urobil maximum - ako hráč na kurte aj ako funkcionár. Ako mnohonásobný majster republiky dvanásť rokov vládol československému rebríčku. Bol dekorovaný štátnym vyznamenaním Za zásluhy o výstavbu, cenou Fair play Českého olympijského výboru a Cenou Emila Zátopka ako Športová legenda Českej republiky. Jeho sláva však ďaleko presiahla hranice vlasti a meno Jan Kodeš je navždy zapísané v histórii Davisovho pohára, US Open, French Open, Italian Open a tiež najprestížnejšieho tenisového súboja vo Wimbledonekde v roku 1973 zvíťazil. Jan Kodeš dostal aj prestížne medzinárodné ceny ITF za Services in the Game a USTA  Johnston Trophy za prínos svetovému tenisu a je členom Medzinárodnej tenisovej siene slávy. Športová minca je dielom MgA. Martina Daška, skúseného medailéra-portrétistu. Na averznej strane sa nachádza portrét Jana Kodeša, ktorý víťazoslávne drží wimbledonský pohár. Obklopuje ho opis zložený z anglického textu „CZECH TENNIS LEGEND JAN KODES" a výber jeho najväčších tenisových triumfov. Športové mince Českej mincovne vychádzajú v licencii zahraničného vydavateľa, ktorým je štát Samoa, a ich averz preto nesie jeho nevyhnutné náležitosti - štátny znak, profil a meno kráľovnej Alžbety II., nominálnu hodnotu 1 DOLLAR (WST) a ročník emisie 2018. Kompozíciu averzu uzatvára nápis „WIMBLEDON CHAMPIONS“.

Strieborná minca je vybavená špeciálnym česko-anglickým certifikátom pravosti, ktorý sumarizuje profesionálnu športové dráhu Jana Kodeša. Spolu s ďalšími štyrmi českými tenisovými legendami si ju môžete uložiť do zberateľskej škatuľky, ktorú nájdete v ponuke Českej mincovne.

Špecifikácia

Zberateľská séria
Číslo
75476-711
Emitent
Samoa
Nominálna hodnota
2 WST
Autor averzu
Ladislav Vraný
Autor reverzu
MgA. Martin Dašek
Číslovaná emisia
Nie
Certifikát
Áno
Materiál
Striebro
Rýdzosť
999 / 1000
Hmotnosť
29 g
Priemer
40 mm
Balenie
Strieborné papierové etui alebo Černé kožené etui s farebným poťahom
Balenie kapsule
Áno
Česká mincovna
Loading...