Strieborná minca 1 Oz 2 NZD 1997 Batmobile

Strieborná minca 1 Oz 2 NZD 1997 Batmobile

Stav skladu
Vypredané
Dátum emisie
júl 2021
Emisný náklad
2000 ks

Produkt si môžete zakúpiť aj priamo v predajniach Českej mincovne

Na produkt nie je možné uplatniť zľavový poukaz.

Popis

Strieborná minca s motívom Batmobilu iste nenechá chladným žiadneho komiksového fanúšika.

Temný rytier, maskovaný križiak, najlepší detektív na svete,
Batman. Kto by nepoznal alter ego miliardára Brucea Wayna, ktorý po tom, ako mu v detstve zavraždili rodičov, prisahal, že bude chrániť mesto Gotham pred zlom. V prestrojení za netopierieho muža neúnavne bojuje s nekonečným zástupom šialených lotrov – Jokerom, Penguinom, Riddlerom, Banom –, avšak na rozdiel od väčšiny superhrdinov nemá k dispozícii nadprirodzené schopnosti. V boji so zločinom mu miesto toho slúži dokonalá fyzická kondícia a prenikavý intelekt, ale tiež špičkové technológie. Najikonickejší kúsok v Batmanovej výbave tvorí Batmobil – supermoderné vozidlo ktoré hravo obstojí ako bojový tank aj závodný špeciál.

Od roku 1939, keď sa po prvýkrát objavil na stránkach komiksu, prešiel Batmobil množstvom premien. Reverzná strana mince je venovaná
modelu, ktorý sa v roku 1989 objavil na striebornom plátne. Dlhé štíhle vozidlo s turbínou, ktoré je vyobrazené v živých farbách, sprevádza Batmanova maska a ikonický netopierí symbol. Doplnkový reliéf je zvýraznený patinou. Averzná strana mince potom nesie atribúty jej emitenta, ktorým je tichomorský ostrov Niue – teda meno a portrét kráľovnej Alžbety II., rok vydania mince 2021 a nominálnu hodnotu TWO DOLLARS (NZD). Oficiálne licencovaná mince je dielom Novozélandskej mincovne.

Neoddeliteľnou súčasťou mince je elegantné balenie – vďaka
špeciálnemu rámčeku si ho môžete vystaviť na čestnom mieste vo Vašej zbierke.

Špecifikácia

Číslo
84434-758
Číslovaná emisia
Nie
Certifikát
Áno
Materiál
Striebro
Kolorovaná
Áno
Rýdzosť
999 / 1000
Hmotnosť
31,1 g
Priemer
40 mm
Balenie
Česká mincovna
Loading...