Strieborná "coin note" Star Wars VII 2019 - Rey

Strieborná "coin note" Star Wars VII 2019 - Rey

Stav skladu
Skladom
Dátum emisie
január 2019
Emisný náklad
50000 ks
Cena
54,00 €
vrátane DPH

Produkt si môžete zakúpiť aj priamo v predajniach Českej mincovne

Na produkt nie je možné uplatniť zľavový poukaz.

Popis

Siedma epizóda Hviezdnych vojen s podtitulom Sila sa prebúdza začala novú kapitolu zbožňovanej filmovej ságy. Jej postavy, medzi ktorými nechýba Rey, sa objavujú na špeciálnych minciach v podobe bankoviek vyrobených zo striebra.

Opustené dievča s menom
Rey strávilo celý svoj život na zastrčenej piesočnej planéte Jakku – sama a bez pomoci. Nehostinná púšť neponúka mnoho príležitostí na obživu, a tak sa musela spoľahnúť na svoj dôvtip. Prežívala na pozostatkoch obrovskej bitky z čias Galaktickej občianskej vojny a naivne snívala o lepšej budúcnosti. Jedného dňa jej však skrížil cestu malý droid BB-8 hľadajúci pomoc a vrhol ju do víru vesmírneho dobrodružstva, v ktorom spolu súperia Svetlá a Temná strana Sily…

Na reverznej strane „bankovky“, ktorá vznikla v 
Novozélandskej mincovni, je Rey vyobrazená hneď dvakrát – prvý portrét (s detailným záberom na tvár) je kolorovaný a druhý (so záberom na Reyin  speeder) má podobu rytiny. V reliéfe sa vyníma ešte insígnia Odboja Novej republiky. Averz potom nesie nevyhnutné atribúty emitenta, ktorým je ostrov Niue - teda meno a portrét kráľovnej Alžbety II., nominálnu hodnotu ONE DOLLAR (NZD) a rok emisie 2019.

Kompletnú zbierku mincí „coin note“ si môžete uložiť zberateľskom albume, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou mince venovanej Rey.

Špecifikácia

Číslo
84336-799
Číslovaná emisia
Nie
Certifikát
Nie
Materiál
Striebro
Kolorovaná
Áno
Rýdzosť
999 / 1000
Hmotnosť
5 g
Rozmer
150 x 70 mm
Balenie
album s blistery
Česká mincovna
Loading...