ARGOR-HERAEUS

29.6.2015

O spoločnosti

Švajčiarska spoločnosť Argor-Heraeus S. A. patrí medzi popredných svetových spracovateľov vzácnych kovov. Rafinuje predovšetkým zlato (s kapacitou až 400 ton ročne), ale aj striebro, platinu a paládium. Vo výrobnom programe firmy sa vedľa produkcie  investičných tehlilčiek nachádza aj recyklácia drahých kovov, výroba polotovarov pre priemysel (šperkársky aj elektronický) a aj výroba mincí a medailí.

Súkromná spoločnosť so sídlom v juhošvajčiarskom Mendrisiu a pobočkami v Nemecku, Taliansku a Čile vznikla roku 1951. Jej súčasnými vlastníkmi sú Heraeus, Commerzbank, Münze Österreich a manažment Argor-Heraeus. Toto vyvážené partnerstvo poskytuje spoločnosti prístup k moderným technológiám a know-how, výsledkom výskumu a vývoja, distribučným cestám aj finančným prostriedkom.

Vďaka svojej vynikajúcej reputácii bola firma Argor-Heraeus roku 1961 akreditovaná londýnskou burzou drahých kovov LBMA do prestížneho zoznamu výrobcov zlata "good delivery". Kvalita produktov firiem na tomto súpise zodpovedá najvyšším štandardom a sú preto s dôverou akceptované obchodníkmi a burzami po celom svete. Argor-Heraeus je navyše jedným z piatich odborných znalcov stanovených LBMA, ktorí dohliadajú na dodržiavanie štandardov "good delivery".

Na území Českej republiky predstavujú produkty Argor-Heraeus najpopulárnejšiu a najpredávanejšiu značku investičných tehličiek z drahých kovov. V ponuke Českej mincovne nájdete razené (1 g, 2 g, 5 g, 10 g, 20 g, 1 oz (31,1 g), 50 g a 100 g) a odlievané (250 g, 500 g a 1000 g) zlaté tehly aj unikátnu tehličku Kinebar s hmotnosťou jednej trójskej uncena ktorej zadnej strane nájdete hologram zvaný "Kinegram". Ten dodáva tehličke krásny a nevtieravý vzhľad a súčasne slúži ako účinný bezpečnostný prvok proti falšovaniu.

Všetky zlaté cihly Argor-Heraeus majú rýdzosť 999,9 / 1000 (ide o rýdze 24-karátové zlato), sú oslobodené od DPH a je k nim prikladaný certifikát pravosti. Obsahujú vyrazené logo firmy, údaj o hmotnosti a rýdzosti, pečať kvality Švajčiarskeho centrálneho úradu pre kontrolu drahých kovov a produkčné číslo.

 

Česká mincovna
Loading...